X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


چگونه سرعت وای فای را بالا ببریم ؟

اگرچه دلایل زیادی در بالا بردن سرعت اینتر نت و وای فای موثر است اما در این مقاله می خواهم مهمترین نکاتی که روی دستگاه شما در استفاده از اینترنت و کارایی آن  تاثیر دارند را توضیح دهم .

سوالات :

چه عواملی می تواند روی سیگنال وای فای عملکرد منفی داشته باشد ؟

چه اقداماتی در بالارفتن افزایش سرعت وای فای موثر است ؟

چگونه از پوشش وای فای نواحی منزل اطلاع پیدا کنیم ؟[1]

 

1.      یخچال و لامپ : شاید تعجب کنید که یخچال و لامپ در ارسال سیگنال از طریق وای فای ، نقش بسیار مهمی دارند . بله درست متوجه شدید یخچال و لامپ . حتی المقدور سعی کنید دستگاه وای فای را دورتر از این وسایل نصب نمایید . دستگاه های الکترونیکی دیگری مثل تلفن بی سیم نیز بی تاثیر نیستند .

2.      دستگاه وای فای یا روتر همسایه : به دلیل اینکه در مجاورت همسایگی شما افراد دیگری نیز هستند که از مودم وای فای استفاده می کنند ، و امواج از طریق کانال ارسال می گردد ، احتمال بسیار وجود دارد که همسایه شما نیز از همان کانالی استفاده کند که دستگاه وای فای شما استفاده می کند . بنابراین سعی کنید کانال را تغییر دهید .

3.      انسان : توجه داشته باشید بر طبق بررسی هایی که در دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفته زمانی که در یک جا تراکم حضور فیزیکی  انسان ها زیاد باشد ، دستگاه های وایرلس دچار نوسان سیگنال می شوند . وجود انسان در یک محل موجب پخش شدن سیگنال ها می گردد اما سیگنال قطع نمی شود . توجه داشته باشید که وجود دستگاه های مختلف که دریک زمان در حال  استفاده از اینترنت می باشد دلیل عملکرد نامناسب روتر نیست .

4.      تماشای برنامه های تلویزیون در اینترنت : برنامه های تلویزیون و استفاده از بازی های اینترنتی آن لاین ، پهنای باند اینترنت شما را تسخیر می کنند . برای این منظور باید از qos  یا Quality Of Service  در مودم خود را برنامه ریزی و الویت بندی کنید تا به هریک از برنامه های پهنای باند مشخصی داده شود .

5.      موقعیت جغرافیایی : تفاوت  در موقعیت های جغرافیایی نقش مهمی دارد . بعضی از نقاط از پوشش آنتن دهی و اینترنت بهتری برخوردار هستند . بنابراین در نقاطی که آنتن دهی و پوشش وای فای بهتری برخوردار باشد سرعت بالاتری را خواهید داشت .

خلاقیت داشته باشید . سعی کنید مودم های به روز خریداری کنید تا از جدیدترین تکنولوژی های آن ها بهره مند گردید و همچنین اگر مودم شما از آنتن های سرخود استفاده می کند  آنتن های مودم ها را تغییر جهت بدهید تا بهترین حالت دریافت سیگنال را پیدا کنید . همچنین با رمزگذاری بر روی وای فای خود می توانید جلوی اتصال همسایگان خود به وای فای خود را بگیرید و بدین طریق سرعت شما افزایش پیدا می کند . حتماً مودم را در یک محل بلند نصب کنید چون سیگنال ها به پایین منتشر می شوند .


[1] نرم افزار Wifi Heat Mapperتاریخ : شنبه 12 دی‌ماه سال 1394 | 02:16 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (0)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.