X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


مصاحبه با  دکتر بابک  پازوکی در بیمارستان کالیفرنیا فروردین 1395


اعتبار بخشی در بیمارستان  ، راندمان خدمات بهداشتی و درمانی ، کیفیت و ایمنی درمان ، اهمیت خطا در پزشکی ، سنتینت ایونت  ، ارتقای سطح ایمنی بیمار

www.healthgrades.com


Dr.Babak Pazooki ,Dr.Jalal Raeisdana

چگونه بخش های پزشکی با یکدیگر در تماس باشند ؟

چگونه پزشکان تجربیات خود را در اختیار پزشکان دیگر قرار دهند ؟

تمام افراد و پزشکانی که در سیستم خدمات بهداشت و درمان کار می کنند با مهمترین چیز یعنی ، جان انسان ها سرو کار دارند . بزرگترین ، مهمترین ، قدرتمندترین فرد جهان را هم در نظر بگیرید یک روز مریض می شود و این مسئولیت پزشکان و پرستاران  را بیشتر و بیشتر می کند . بنابراین کوچکترین خطایی ممکن است به جان فرد لطمه بزند . بیمارستان ها باید خطای فاجعه را تعیین کنند که امروزه یکی از استانداردهای بین المللی است . حادثه مهم را باید مشخص کرد و راه های جلوگیری از آن را باید تعیین کرد . فوت شخص بر اساس خطا هایی که در آن سیستم وجو دارد ، از دست دادن یک عضو ، دزدیده شدن یک بچه هم می تواند یک حادثه مهم باشد . امروزه در کنفرانس ها بین المللی در دنیا پزشکان به این روی آورده اند که چگونه باید خطای بیمارستان ها را پایین بیاورند .

دکتر جلال رئیس دانا نیز گفتند که در امریکا بیمارستان  ها  داکیومنت  سازی می کنند . دو خط و سه خط نوشتن برای معاینه بیمار کافی نیست و باید داکیومنتیشن خوبی داشت . اشکالاتی که در آینده به وجود می آیند را می توان با مطالعه داکیومنت ها پی برد مشکل از کجاست ؟ مثلاً بیمار چی گفت ؟ چه چیزی را خورد ؟

سیستم هایی که کنترل کننده باشند .

سیستمی که کسی که کار خوبی کرده سودش را ببینه و کسی که کار بدی کرده  ضررش را ببینه .

نوشتن اون کاری که می کنیم بسیار مساله مهمی است . نوشتن کاری که انجام می شود بسیار اهمیت دارد . اینجا چندین مزایای آن را می گویم :

مساله اعتبار بخشی در چند سال اخیر اقدامات خوبی انجام شده است . و بخش خصوصی به این امر یعنی اعتبار بخشی توجه دارد .

بیمار توسط چند پزشک معاینه می شود و پزشکان باید از نتایج اقداماتی که شده  ، نتایج آزمایشات و بررسی ها مطلع باشند تا کار پزشکان در یک جهت باشد  . پزشکان همدیگر را به ندرت می بینند اما اگر نوشته ای خوب و خوانا و کامل نوشته شده باشه و در اختیار پرستار قرار بگیرد ، پزشکان با مطالعه آن پی می برند که چه اقداماتی تا حالا انجام شده و اقداماتی بعدی را در راستای آن انجام می دهند . همچنین برای تصمیم گیری بهتر توسط پزشک این داکیومنت ها کمک بسیار زیادی به پزشک و کادر بهداشت و درمان می گذارد . اگر تماسی بین پزشک و پرستار وجود نداشته باشد چطور می شود پزشکان از اقداماتی که انجام می دهند مطلع شوند .


اقدامات نوآورانه در دندانپزشکی :


دندان یکی از عضوهای مهم بدن می باشد و نگهداری آن بسیار دارای اهمیت است . اگر به دندانپزشکی  های عمومی مراجعه کرده باشید حتماً منتظر ماندن   صرف وقت بوده اید  چیزی که برای شما پیش آمده است . اما چطور می شود در دندانپزشکی معطل نماند یا حداقل  کمتر منتظر ویزیت دکتر شد  ؟

چطور می شود اقدامی انجام داد که دندان ها زود خراب نشوند ؟

قزوین و تهران دانشگاه دندانپزشکی دارند . دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی تهران نیز یکی از دانشکده های مطرح ایران است . قزوین نیز دانشکده دندانپزشکی در داخل دانشگاه علوم پزشکی خود دارد .

دندانپزشک Dentist

دندانپزشک عمومی General Dentist

دندانپزشک زیبایی Cosmetic Dentist

پزشکان دندانپزشکی که به تازگی مطب خود را راه اندازی کرده  و یا مجوز کسب دریافت کرده اند و به دنبال شیوه های برندینگ و جذب مشتری و یا تحول و نوآوری در کسب و کار و حرفه خود  هستند می توانند در کارگاه های آموزشی آی تی ساپورتر شرکت و یا راهنمایی و مشاوره دریافت نمایند . 

هنوز استفاده از فناوری در مطب دکتر ها به شکل جامع و یکپارچه استفاده نمیشه . یعنی برای بیمار پرونده پزشکی در مطب تهیه نمیشه و دارو ها و نتایج آزمایشات و روزهای ویزیت در دیتابیسی ثبت نمیشه که بیمار و دکتر بتوانند از آن استفاده کنند . اما به تازگی من در مطب دکتر طلوعی در قزوین کوچه خرسند ، ساختمان پزشکان زیتون حرکت جالبی دیدم که جای تقدیر دارد . یک روز قبل از ویزیت پزشک از بیمار یک سری سوالاتی را می پرسد و در کاغذ ثبت می نماید تا در روز های بعد بتواند از آن استفاده و نتیجه گیری کند دوره درمان را . این حرکت چنانچه ادامه پیدا کند قطعا بهداشت و درمان را ساده و آسان و سریع تر می نماید .

ضمانت در پزشکی :

امروزه در بسیاری از کسب و کارها ، مدیران عامل برای جذب مشتری و دادن اطمینان بیشتر به مشتری از شیوه ضمانت استفاده می کنند . یعنی به محصول خود را با ضمانت مدت مشخص به مشتری می دهند . در صنعت پزشکی این ضمانت لحاظ نشده است . یعنی مثلا یک پزشک پوست ضمانت محصولات و داروهای خود را به عمل نمی آورد . در اینجا بیمار بعد از صرف هزینه و وقت ممکن است آن نتیجه های که در نظر داشت را پیدا نکند و کلی هزینه نیز متحمل شود . از طرفی دیگر تولیدکنندگان دارو نیز سعی در گرفتن فیدبک از محصولات خود نیستند . به عبارتی دیگر علاقه و رقابتی در  نتایج داروی تولید شده و مصرف شده دیده نمی شود . در صورتی که اگر این امر لحاظ شود کمک شایانی به صنعت دارویی کشور می کند .

در بروشور شامپو ضد شوره یک شرکت ، سامانه پیامکی دیدم که مصرف کنندگان می توانستند نظریات و پیشنهادات خود را به صورت پیامک اعلام کنند و CRM  خوبی به نظر آمد . اما این ارتباط یک طرفه است و شرکت تولید کننده سعی نمی کند با مشتری ارتباط برقرار کند و بیشتر از نظریات او بهره مند گردد .قابل توجه پزشکان و پرستاران محترم که تازه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند :95/02/01

در صورت نیاز به مشاوره برای  ایجاد  خدمات الکترونیکی در مطب و کار خود و استفاده مطلوب از فناوری اطلاعات به منظور رونق و توسعه کسب و کار خود  می توانید با ما تماس بگیرید.

امروزه گرفتن نوبت دکتر یکی از مشکلاتی است که بیماران دارند . نوبت ها دقیق نیست و همچنین وقتی که با منشی پزشک صحبت می کنیم می گوید تا دو ماه آینده نوبت ها پر است ؟ با فرض اینکه روزانه حداقل  30 نفر در مطب ویزیت شوند ، یعنی ماهیانه   900 نفر برای معاینه به مطب مراجعه می کنند ؟ به نظر شما می شود این نوع سرویس دهی را مدیریت کرد ؟  راه حل چیست ؟ امروزه تلفن همراه را اکثر افراد دارند و می توانیم از سامانه پیامک استفاده کنیم و نوبت بگیریم . اما چگونه و چطور ؟

طراحی و ایجاد  وب سایت شخصی برای پزشک :95/02/20

پزشکان می توانند رزومه کاری ، فعالیت ها ، تخصص و سوابق کاری ، عکس  خود را برای بازدیدکنندگان قرار دهند . دسترسی 24 ساعته به اطلاعات و ارزان بودن نسبت به سایر رسانه های ارتباطی  مهمترین ویژگی وب سایت می باشد .

داده کاوی و مدیریت ارتباط با مشتری به کمک اینترنت :

پزشکان می توانند با کمک اینترنت به راحتی با بیماران خود ارتباط تصویری ، صوتی و متنی برقرار کنند . هزینه استفاده از این فناوری آنقدر زیاد نیست که کسی توان پرداخت آن را نداشته باشد .

داده کاوی را حتماً به یک کارشناس آی تی با گرایش سئو ، تجارت الکترونیک بسپارید .


فناوری اطلاعات در داروخانه :1395/02/25

امروزه پیدا کردن اطلاعات در مورد دارو ، خواص ، میزان مصرف دارو  به لطف اینترنت و گوگل راحتر از هر زمانی شده است . اما فراموش نکنید که حتماً تجویز دارو بایستی نزد پزشک صورت بگیرد و خود درمانی توصیه نمی شود .

یک شرکت پیامکی دیدم که با ارسال نام دارو به زبان انگلیسی اطلاعاتی در مورد دارو و اینکه الان در کدام داروخانه موجود هست یا نه فعالیت می کند . اما به دلیل اینکه تایپ انگلیسی دارو کمی دشوار هست برای بیمار و یا ممکن است درست تایپ نشود کمی سهولت و راحتی استفاده از چنین امکانی را دشوارتر می سازد . یاد آوری می کنم که هنوز بسیاری هستند که به راحتی نمی توانند با زبان  انگلیسی  کنار بیایند .

شماره پیامک : 201490

خوشبختانه با وجود داروخانه های متعدد و بسیار دلیلی نمی بینم که شخصی بخواهد از این فناوری استفاده کند مگر اینکه فاصله بین داروخانه ها زیاد باشد و یا بیمار نداند که از کدام داروخانه دارو تهیه کند . هزینه استفاده از این فناوری نیز از اعتبار شارژ سیم کارت مصرف کننده کم می شود . تقریباً 150 تومان در هر بار استفاده .


فناوری اطلاعات در سیستم نوبت دهی بیمارستان :95/03/01

استفاده از فناوری اطلاعات امروز روز  به روز بیشتر می گردد . یکی از کارکردهای فناوری اطلاعات آسان شدن استفاده از خدمات و 24 ساعته شدن از آن است .

در بیمارستان رازی قزوین سیستم نوبت دهی به صورت تلفنی می باشد که طبق روش و اصولی هر کس نوبت بخواهد 24 ساعت قبل باید تماس بگیرید . علیرغم اینکه امکان بسیار خوبی است اما شکل استفاده از آن قابل استفاده برای افراد مسن تر نیست . به عبارتی دیگر این روش بیشتر برای افراد جوان و کسانی که با سیستم های تلفنی آشنایی کمی دارند می تواند مورد استفاده بهتری قرار گیرد .

تاریخ : دوشنبه 23 فروردین‌ماه سال 1395 | 03:37 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (0)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.