فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.


تاریخ مقاله اسفند 1394


سپرده گذاری در حساب ، معدل میانگین حساب ، خرید اوراق قرضه بانک مسکن ، دریافت تسهیلات ، سود بانکی بدون سپرده 21 درصدی ، کارمزد بانکی ، سود وام بانکی با سپرده 16 درصدی ، استعلام از بانک برای ضامنین  و .... .

این ها بخشی از اصطلاحات رایج و متداولی بود که هر شخص یا فردی که برای گرفتن وام بانکی برای خرید مسکن  به بانک مراجعه می کند با آن روبرو است .

اما آیا می شود خانه خرید و از درگیری با این اصطلاحات نجات یافت ؟

چگونه می شود صاحب خانه شد بدون اینکه وام از بانک دریافت کنیم ؟

چگونه می توان سود کمتری بابت تسهیلات یا وام دریافتی پرداخت کرد ؟

برای این منظور اگر مبلغ مشخص و معینی دارید که می خواهید خانه بخرید و نمی توانید سپرده تهیه کنید و در بانک بگذارید و یا شرایط باز پرداخت و میزان اقساط ماهیانه آن طوری که شما میل دارید نیست ، از شما دعوت می کنم این مقاله را حتماً  بخوانید .

در بهترین حالت اگر شما هر چه زودتر با بانک تسویه کنید ، قطعاً سود کمتری به بانک پرداخت کرده و زودتر صاحب خانه خواهید شد شرایط پرداخت وام ها در هر بانک متغیر است . به عنوان نمونه  در بانک مهر اقتصاد ، بیشترین زمانی که میتوانید تعداد اقساط خود را تعیین کنید 60 ماه یا به عبارتی 5 سال می باشد  . همچنین اگر به دنبال اقساط بلند مدت یعنی 12 ساله و تعداد اقساط 144هستید تا قسط ماهیانه را کمتر کنید باید به سراغ بانک مسکن بروید .

من از بانک مهر اقتصاد 11 میلیون وام گرفتم با سود 4 درصد و اقساط ماهیانه 445000 تومان -دو ساله

برای گرفتن این وام ، پول به حساب گزاشتم و حداقل باید 4 صبر کنید تا وام بگیرید و این طور نیست که بعد از دو ماه وام بگیرید . بعد از گذشت مدت انتظار که 4 ماه می باشد ، معدل حساب شما را می گیرند و بعد با توجه به شرایط شما وام می دهند .


اما اگر بتوانید نیمی از پول خانه را تهیه کنید و مابقی از پول خانه را با صاحب خانه در تعداد اقساط به توافق برسید ، آن وقت بدون گرفتن وام از بانک صاحب خانه خواهید شد .

اما باید توجه داشته باشید که اقساط ماهیانه کمتر از 860 هزار تومان و بیشتر از 1500 هزار تومان  نباشد چون این روش شرایط مناسبی را فراهم نمی کند بنا به دلایل زیر :

 حداقل حقوق در سال 1395 شده 811 هزار تومان  می باشد .

به ازای 30 میلیون سپرده در بانک به طور میانگین ماهیانه 430 هزارتومان سود تعلق می گیرد و برای 60 میلیون 860 هزار تومان .

بنابراین با این روش حساب پی به این نکته خواهید برد که نبایستی اقساط شما کمتر از 860 هزار تومان باشد چون برای صاحب ملک مقرون به صرفه نمی باشد .

برای نمونه اگر ارزش خانه ای 100 میلیون باشد و شما 40 میلیون پول نقد داشته باشید ، می توانید 60 میلیون مابقی را در طی 5 سال به صاحب ملک پرداخت نمایید .


شرایط دریافت  وام در بانک صادرات در تیر ماه 95

برای گرفتن وام به مبلغ 60 میلیون از بانک صادرات ، بازپرداخت اقساط 3 ساله هست و برای وام 60 میلیون ، اقساط ماهیانه میشه 2170000 تومان . برای این منظور باید مبلغ 30 میلیون به مدت 8 ماه در بانک بماند و سند خانه در ضمانت بانک باقی  می ماند . نرخ سود تسهیلات 18 درصد می باشد. ضریبی که در نظر گرفته شده 1.5 می باشد . نام این وام تعمیرات مسکن می باشد .

گونه دیگر وام این است که 10 میلیون سپرده در بانک میزارید و مسدود می ماند و سود 8 درصد میده بانک و 5 برابر این مبلغ یعنی 50 میلیون وام میده . متقاضی باید در عرض 3 سال با سود 18 درصد وام را با بانک تسویه کند .


بانک مهر اقتصاد قزوین

شعبه شهید بابایی

کارمند آقای ملکی امور وام را انجام می دهد .

02833689464


تاریخ : پنج‌شنبه 20 اسفند‌ماه سال 1394 | 02:15 ب.ظ | چاپ | نویسنده: کمال | نظرات (1)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.